یکشنبه , مهر ۲۸ ۱۳۹۸
خانه / سرگرمی / علمی / آموزش ساخت کاردستی با کاغذ رنگی

آموزش ساخت کاردستی با کاغذ رنگی

 

آموزش ساخت کاردستی با کاغذ رنگی

 

دوستان دهنیوزدر این مطلب روش‌هایی از درست کردن کاردستی با کاغذ رنگی را جمع آوری کرده ایم که افراد مبتدی هم به راحتی می‌توانند آن را درست کنند و به عنوان تزیینات در منزل، جشن‌ها و هدایا از آن‌ها استفاده کنند. در این آموزش با ما همراه باشید.
 

۱- روش درست کردن آویز قلبی با کاغذ

 دهنیوز:برای درست کردن این کاردستی با کاغذ رنگی باید ابتدا با کاغذ تعدادی نوار به عرض ۱ سانتی متر و طول حدود ۱۰ سانتی متر ببرید.

سپس برای شروع چهار نوار را روی هم قرار دهید و انتهای آن‌ها را منگنه کنید. بعد دو نوار بیرونی را به سمت خارج برده و انتهای آن را منگنه بزنید. (مطابق تصویر زیر)

 

 
حال دو نوار کاغذی دیگر را در انتهای آویز قرار داده و منگنه بزنید و دوباره انتهای آنها را به سمت بیرون آورده تا حالت قلب تشکیل شود و به هم وصل کنید.

 

 
تا جایی که می‌خواهید بلندی آویز باشد همین کار را تکرار کنید. همچنین می‌توانید چند آویز یک متر هم اندازه درست کنید و در کنار هم به صورت افقی وصل کنید.

 

 

۲- روش درست کردن گل کارت پستال با کاغذ رنگی

ابتدا با کاغذ تعدادی نوار به عرض ۱ سانتی متر و طول حدود ۱۰ سانتی متر ببرید. می‌توانید برای یک گل از رنگ‌های مختلف نیز استفاده کنید. سپس ابتدا و انتهای نوار‌ها را به هم بچسبانید.

 

 
با کاغذ یا مقوای زرد رنگ یک دایره با قطر حدود ۳ سانتی متر درست کنید، بعد گلبرگ‌ها را که درست کردید مثل تصویر زیر روی دایره بچسبانید. وقتی همه گلبرگ‌ها را چسباندید می‌توانید روی آن‌ها ساقه گل را نیز بچسبانید.

 

 
به همین سادگی این گلهای کاغذی زیبا ساخته شدند که می‌توانید برای تزیین کارت پستال و یا تزیینات جعبه کادو از انها استفاده کنید.

 

۳- درست کردن کاردستی با کاغذ رنگی به شکل هشت پا

این هشت پای کوچولو به سادگی ساخته می‌شود. ابتدا یک مستطیل روی کاغذ در آورید بعد نیمه پایین آن را باید به ۹ رشته تقسیم کنید، به این صورت که فاصله بین هر رشته‌ها مرتب باشد.

بعد رشته آخری را از کاغذ جدا کنید تا بتوانید قسمت بالای آن را به راحتی روی هم بچسبانید.

این رشته‌ها پا‌های هشت پا را تشکیل می‌دهند و می‌توانید قبل از وصل کردن دو طرف کاغذ، هر طرح و نقشی که می‌خواهید را روی آن‌ها بکشید.  

بعد از اینکه دو طرف کاغذ را به هم چسباندید باید هر رشته را به حالت گرد در آورید، برای این کار می‌توانید یک لبه قیچی را به آرامی روی رشته بکشید تا حالت فر پیدا کند.

 

 
حال برای صورت هشت پا می‌توانید چشم و دهان بکشید. همچنین می‌توانید از چشم‌های آماده استفاده کنید. در نهایت هشت پای کاغذی شما به این شکل در می‌آید.

 

 

۴- روش درست کردن دسته گل ایستاده با کاغذ رنگی

 دوستان دهنیوزاین کاردستی با کاغذ رنگی سبز برای ساقه‌ها و کاغذ‌های رنگی دیگر برای گل‌ها درست می‌شود. برای درست کردن ساقه گل ابتدا یک کاغذ سبز رنگ را به حالت مستطیل در آورید بعد آن را از وسط تا بزنید و از قسمت تا روی آن را تا ۲ سانتی متر مانده تا پایین برش بزنید.

 

 
بعد از برش دادن به آرامی کاغذ را لوله کنید و انتهای آن را با منگنه به هم وصل کنید. بعد رشته‌های ساقه را کمی به بیرون خم کنید و پخش کنید.

روی کاغذهای رنگی دیگر الگوی گل بکشید و دورتا دور آن را ببرید و برای وسط گل با یک رنگ دیگر یک دایره درست کنید و روی آن بچسبانید.

 

 
هر یک از گل ها را روی یک ساقه بچسبانید. اکنون دسته گل کاغذی شما آماده شد.

 

 

۵- روش درست کردن گل صد برگ کاغذی

برای درست کردن این کاردستی با کاغذ رنگی باید از کاغذ‌های نازک استفاده کنید تا گل زیبا و ظریف‌تر بشود.

یک کاغذ را بردارید مثل تصویر زیر چند بار تا بزنید بعد روی آن یک شکل دایره بکشید و دورتا دور آن را ببرید. یک گیره نگهدارنده کاغذ روی دایره بزنید تا برگه‌ها از هم جدا نشوند.

 

 
دورتا دور دایره‌ها را با یک ماژیک رنگ کنید. بعد یک ساقه گل را در مرکز دایره فرو کنید و سر آن را حالت قلاب در آورید. ساقه گل باید ۲ سانتی متر بالای دایره‌ها قرار بگیرد.

 

 
حال هر برگ را جدا گانه دور ساقه گل جمع کنید. تا آخرین دانه برگ کاغذ این کار را تکرار کنید و بعد نقطه اتصال ساقه با آخرین گلبرگ را چسب بزنید.

 

 
به این ترتیب می‌توانید یک گلدان گل زیبا درست کنید و در دکوراسیون منزل به کار ببرید.

 

مسکونی‌سازی یا مستعمره‌سازی مریخ به معنی آلوده کردن آن است
آیا می دانید:

درباره ی dehnews

دهنیوز جامع ترین مجله خبری تفریحی شامل : اخبار،پزشکی،سرگرمی،روانشناسی،زناشویی،دکوراسیون،آشپزی،گردشگری،مدل لباس،گالری عکس،قیمت ارز،دارو ها،دانستنی ها،آرایش و زیبایی

مطلب پیشنهادی

فروغ فرخزاد

زندگینامه فروغ فرخزاد

زندگینامه فروغ فرخزاد دسته:سرگرمی فروغ الزمان فرخ زاد (زادهٔ ۸ دی ۱۳۱۳، تهران — درگذشتهٔ …