چهارشنبه , مرداد ۳۰ ۱۳۹۸
خانه / فرهنگ و هنر / بیوگرافی هنرمندان / بیوگرافی حسین صفامنش
Hossein Safamanesh

بیوگرافی حسین صفامنش

بیوگرافی حسین صفامنش خواننده کرمانشاهی

دسته:فرهنگ و هنر

 دوستان دهنیوز حسین صفامنش متولد ۲۹ تیر ۱۳۵۵ در شهر کرمانشاه است. او از همان دوران نوجوانی با موسیقی مأنوس بود و به واسطه ی صدای زیبایش عضو گروه سرود مدرسه کاشانی شد و در جشن های دهه ی فجر آهنگ های شاد کردی می خواند.

حسین صفامنش شیفته و شیدای صدای مردانه و پرطنین هنرم/ندان کرد زبان همچون استاد حسن زیرک ،ماملی،علی مردان،طاهر توفیق ،کاک ناصر و… بود و عشق به صدای این هنرمندان وی را وارد دنیای خوانندگی کرد.

حسین صفامنش جوان صدایی زیبا و دلنشین داشت و سرشار از استعداد بود ولی به دلیل نبود امکانات و راهنمایی دلسوز تا مدت ها عرصه ای برای بروز استعدادهای خود نیافت

Hossein Safamanesh

در سال هفتادونه، کنسرتی در قالب پاپ و با تنظیم آقای نوزاد خطاط در تالار برق کرمانشاه اجرا نمود که شدیدا مورد توجه مردم قرار گرفت که بعد از سالها هنوز به صورت خاطره ای زیبا در ذهنها جای گرفته است.

پنج سال بعد با جناب فرشاد رستمی آشنا شد و تصمیم گرفت که یک آلبوم رسمی را ارائه دهیم که در سال هزار و سیصد و ‌‌هشتاد و پنج آلبوم رسمی اش با مجوز وزارت ارشاد و با نام ئیواره(غروب) وارد بازار شد.

که با استقبال زیادی روبه رو شد ولی متاسفانه به خاطر عدم رعایت حق کپی رایت توسط برخی افراد، به جای فروش نسخه اصلی، نسخه کپی آن و باکیفیّت بسیار پایینی به دست مردم رسید،که باعث ضرر مالی زیادی نیز به حسین صفامنش شد. 

Hossein Safamanesh

بعد از کاست ئیواره ،تصمیم بر آن شد که ادامه فعالیتهای هنری به صورت کنسرت باشد و در سال هزارو سیصدو نود با رهام صبحانی آشنا شد و تصمیم گرفته شد کنسرتی در قالب سنتی و در دو بخش فارسی و کوردی در تالار سوره تهران برگزار کنند.

که مورد توجه هنردوستان عزیز قرار گرفت و پس از تهران راهی شهر سنندج شد و در تالار فجر سنندج نیز به اجرای کنسرت پرداختند .

متاسفانه به خاطر برخی مسائل کوچک همکاری حسین صفامنش با ایشان دوام چندانی نداشت و به همان دو اجرا ختم شد.

بعد از ان با جناب علی احمدی سرپرست گروه آوا و در قالب موسیقی کلاسیک ایرانی در جشنواره مقاومت در سال نود و دو در تهران ،برج میلاد شرکت کرد و در این جشنواره مقام اول را کسب نمودند.

Hossein Safamanesh

پس از آن همکاریش را با جناب رستمی ادامه داد و کنسرتی را در سال نود و دو ،در تالار وحدت اجرا نمود.

در این بین حسین صفامنش با جناب مسعود معزی نوازنده سنتور و سرپرست گروه بیداد آشنا شد که بعد از ان تصمیم گرفته شد در شهر کامیاران و دیواندره به اجرای کنسرت بپردازند که همین اتفاق هم افتاد و این همکاری ، همکاری خوبی بود.

سپس با گروه آرشاویر و به سرپرست هنرمند عزیز، جناب فرشاد رستمی به اجرای کنسرت در شهرهای کرج سنندج،سقز،مریوان و تهران پرداخت .

Hossein Safamanesh

ازدواج حسین صفامنش :

آقای صفامنش ازدواج کرده است و خداوند یک دختر به  عطا کرده است.

آهنگ های حسین صفامنش:

وە داخ چین یارە گەم

 نه وروزانه

سوره شه ونم

 ئه ی وهارم به و

 بیلا بگیرم

خو اراد نیرم

مرافه

خوشه ویسته که م

زاگرس غه ریب

ناسکه

هه ر من بی که سم

خویشکه خاسه که م

 ئیمشه و

غه م زه ده ی خوتم

 بزران

 مه رو

گولمی

سفر خوش

 ای مطربی حریفان

 کولبر

 زوخ

هو دوسه گه م

ته نک

تره دور

ره زیانه

ای خدا

 هاتیه

بهار

دالگ

کشکله شیرازی

وه‌ره

شیرینه یارم

حه‌بیبم

هه‌ی له نیو سابلاغ دا

مه‌ر جه‌نگه

شیلانه

کرمانشان

 

<

آیا می دانید:
دعا برای درمان شک در نماز

div>

Hossein Safamanesh
Hossein Safamanesh

درباره ی dehnews

دهنیوز جامع ترین مجله خبری تفریحی شامل : اخبار،پزشکی،سرگرمی،روانشناسی،زناشویی،دکوراسیون،آشپزی،گردشگری،مدل لباس،گالری عکس،قیمت ارز،دارو ها،دانستنی ها،آرایش و زیبایی

مطلب پیشنهادی

آیا مردگان همدیگر را میبینند؟

آیا مردگان همدیگر را میبینند؟

آیا مردگان همدیگر را میبینند؟ مجموعه:فرهنگ و هنر  واقعیت این است که آگاهی ما از …