خانه / سرگرمی / دانستنی ها / دانستنی هایی که نگاهتان را تغییر می دهد
familiarity2 interesting facts1 - دانستنی هایی که نگاهتان را تغییر می دهد

دانستنی هایی که نگاهتان را تغییر می دهد

دانستنی هایی که نگاهتان را تغییر می دهد

 

هر چقدر دایره المعارف و کتاب های علمی خوانده باشید واقعیات جالبی هستند که هنوز از آن ها آگاه نیستید. به عنوان مثال آیا می دانستید خفاش ها می توانند با هم ارتباط برقرار کنند؟ یا مورچه ها چند ساعت در روز می خوابند؟ در ادامه با واقعیاتی که نگاهتان را به دنیا تغییر می دهد آشنا شوید.

 

نیروهای ارتشی چین برای صاف ایستادن در یقه لباس خود یک عدد سوزن نصب می کنند.

 

 

تنها ۲ قسمت از بدن در تمام عمر رشد می کند: بینی و گوش هامورچه ها هر ۱۲ ساعت ۸ ساعت استراحت می کنند و مغز مورچه های کارگر حتی در حال خواب هم فعال است.

 

محققان دریافته اند که خفاش ها می دانند چگونه با هم ارتباط برقرار کنند و اغلب با هم گفتگو و مشاجره می کنند.

 

وقتی شخصی که دوستش دارید شما را رد می کند واکنش مغز به این اتفاق درست مثل واکنشی است که به درد جسمی دارد.

 

در سال ۲۰۱۷ اتفاق جالبی در سانتا کلارا افتاد. دزدها ردیاب های جی پی اس را از کمپانی Roambee دزدیدند. البته که برای چنین شرکتی ردیابی و پیدا کردن دزدها نباید کار سختی باشد. به همین دلیل بعد از چندین ساعت دزدها دستگیر شدند.

 

مالاریا حدود ۵۰ بیلیون انسان را از زمان وجود بشریت کشته است و به گفته متخصصین آمار از زمان وجود کره زمین ۱۰۰ بیلیون انسان در این سیاره متولد شده است.

 

familiarity2 interesting facts2 300x199 - دانستنی هایی که نگاهتان را تغییر می دهد

 

کلمه بلوتوث از واژه انگلیسی Blåtand گرفته شده است و معنی آن به هلندی “دندان آبی” است. هارالد بلوتوث نام مستعار پادشاه وایکینگ ها بود که در قرن ۱۰ در دانمارک زندگی می کرد. از خدمت های بزرگی که این پادشاه کرد متحد کردن چند قبیله دشمن و تبدیل آن ها به یک پادشاهی بود. به نظر می رسد بلوتوث هم همین کار را با پروتکل های ارتباطی انجام می دهد و آن ها را در یک استاندارد جهانی پیوند می دهد. به طور کلی لوگوی بلوتوث از ترکیب ۲ نشانه اسکاندیناویایی Hagall (ᚼ) و Bjarkan (ᛒ) گرفته شده است.

 

familiarity2 interesting facts3 300x174 - دانستنی هایی که نگاهتان را تغییر می دهد

 

 

آکی هیتو امپراطور کنونی ژاپن تصمیم دارد در سال ۲۰۱۹ از امپراطوری کناره گیری کرده و آن را به وارثش واگذار کند و این نخستین کناره گیری داوطلبه در تاریخ امپراطوری ژاپن است.

 

برنج برای رشد کردن نیازی به آب ندارد. آب موجود در شالیزارهای برنج به این علت است که مانع رشد علف های هرز می شود. تغذیه نیمی از جمعیت دنیا برنج است.

familiarity2 interesting facts4 300x188 - دانستنی هایی که نگاهتان را تغییر می دهد

در تاریخ بیست و چهار می سال ۱۹۸۷ پنجاهمین سالروز ساخت پل گلدن بریج جشن گرفته شد و در این جشن ۳۰۰ هزار نفر روی پل رفته و ساعت ها ماندند. به همین دلیل قسمت میانی پل حدود ۲ متر فرو رفت. ۵۰۰ هزار نفر دیگر تصمیم داشتند روی پل بروند اما به دلایل امنیتی جلوی آن ها گرفته شد.

بازدید: 0

درباره ی dehnews

مطلب پیشنهادی

Phone 21 1 310x165 - با موجودات زنده که در بدن انسان زندگی می کنند آشنا شوید

با موجودات زنده که در بدن انسان زندگی می کنند آشنا شوید

  با موجودات زنده که در بدن انسان زندگی می کنند آشنا شوید   فرقی …